Prywatne wiadomości From Online Manual

< Personal messages
Revision as of 06:27, 19 March 2012 by Adi1166 (talk | contribs) (Created page with "*Podaj nazwy użytkowników do których chcesz wysłać prywatną wiadomość w polu Do (pole [http://en.wikipedia.org/wiki/Blind_carbon_copy Bcc] może zostać użyte w celu ukr...")
Jump to: navigation, search


SMF posiada potężny system zarządzania prywatnymi wiadomościami. Prywatne wiadomości (lub w skrócie PW) są jak zwykłe wiadomości, ale zamiast wysyłać je w wątkach, są one wysyłane do jednego lub większej ilości użytkowników. Zazwyczaj prywatne wiadomości zawierają informacje których nie chcemy ujawniać innym użytkownikom, i są widoczne tylko dla nadawcy oraz adresata (lub adresatów). Administratorzy nie mogą przeglądać wiadomości innych użytkowników, za wyjątkiem odczytania ich w bazie danych.

Prywatne wiadomości nie mogą być wysyłane przez lub do gości. Jeśli jednak użytkownik, który wysłał wiadomość zostanie usunięty to wiadomość będzie widniała jako wysłana przez gościa.

Domyślnie na forum może zostać wysłane 4,294,967,296 prywatnych wiadomości. Jest to znacznie wyższa liczba niż ilość użytkowników których możesz mieć na forum, więc jest mało prawdopodobne że kiedykolwiek osiągniesz ten limit.

Moje wiadomości

Po wybraniu opcji Moje wiadomości w main menu zostanie otwarta strona z listą wszystkich prywatnych wiadomości, które zostały do ciebie wysłane. To jest twoja skrzynka odbiorcza, strona otwierana domyślnie dla prywatnych wiadomości.

Na górze strony, zobaczysz listę swoich prywatnych wiadomości podobną do tej z message index. Pierwsza kolumna zawiera ikonę wskazującą czy odpowiedziałeś już na tą wiadomość: strzałka odznacza że odpowiedź została wysłana, brak strzałki oznacza że nie wysłano jeszcze odpowiedzi. W drugiej kolumnie znajduje się data wysłania wiadomości. W kolejnej kolumnie znajduje się tytuł wiadomości. Po prawej stronie tytułu znajduje się nazwa użytkownika który wysłał wiadomość. Ostatnia kolumna zawiera pola wyboru, możesz tutaj wybrać kilka wiadomości które chcesz usunąć lub przenieść do innego katalogu. Prywatne wiadomości możesz posortować według daty, nadawcy oraz tytułu.

Po kliknięciu na prywatną wiadomość zostaniesz przeniesiony na dół tej samej strony z otwartą wiadomością. Będzie to wyglądało dokładnie tak jak wiadomości wysłane w wątkach. Obok każdej wiadomości znajdują się odnośniki służące do: cytowania w odpowiedzi przez wybranie Cytuj, napisania odpowiedzi przez wybranie Odpowiedz oraz usunięcie wiadomości po wybraniu Usuń. Zauważ także, że możesz raportować każdą niechcianą wiadomość do administratora przez kliknięcie na link Zgłoś Adminowi, który znajduje się w prawym dolnym rogu wiadomości. Pola wyboru umieszczone w górnym prawym rogu służą także do usuwania wiadomości po wybraniu opcji Usuń zaznaczone pod listą wiadomości.

Aby zobaczyć wysłane wiadomości wybierz z menu lub z panelu po prawej stronie opcję "Wysłane". Wiadomości są zapisywane tylko jeśli przed wysłaniem zaznaczyłeś Zachowaj kopię w wysłanych.

Ustawienia

Odwiedź sekcję Personal Message Options w profile (en).

Prywatność

Domyślnie nie ma możliwości, aby administrator lub ktokolwiek inny mógł przeglądać prywatne wiadomości innych użytkowników. Jedynie ty i odbiorca mogą przeczytać to co zostało wysłane. Jednak osoba z dostępem do bazy danych forum może przeczytać każdą wiadomość, z tego powodu nie należy wysyłać wiadomości zawierających prywatne informacje, które nie powinny być dla nikogo dostępne.

Wysyłanie prywatnej wiadomości

  • Podaj nazwy użytkowników do których chcesz wysłać prywatną wiadomość w polu Do (pole Bcc może zostać użyte w celu ukrycia dodatkowych odbiorców wiadomości).
  • Podaj temat w polu tematu.
  • Napisz swoją wiadomość w polu tekstowym poniżej. Pamiętaj, że proste BBC działają tak samo jak w przypadku wysyłania zwykłych wiadomości na forum.
  • Po zakończeniu pisania kliknij na 'Wyślij wiadomość' jeśli chcesz ją wysłać lub na 'Podgląd' w celu podglądu wiadomości.

W ten sam sposób można wysyłać odpowiedzi na wiadomości.

System etykiet

To keep better control and organization of your personal messages, in SMF 2.0 we introduced a method for you to apply labels to your messages. When you apply a label you will then be able to view just the personal messages with that label. All of your labels will be listed on the left menu under the category Labels. To manage your labels so you can edit label names, delete labels and create new ones, go to the left menu under the category Preferences and click on Manage Labels.